Grupa przedszkolaków oglądająca spektakl w wykonaniu strażników. W tle, za przesłoną, kukiełki postaci spektaklu trzymane przez strażników.Koniec wakacji już „za pasem” ale strażniczki i strażnicy w Wydziału Profilaktyki nie zwalniają tempa. Kolejna grupa maluchów z przedszkola nr 17 przy placu Dąbrowskiego emocjonowała się przygodami Stonogi. Nic dziwnego – Kocica Szelma, Zając Bruno, Stonoga Celina, Kangur Dżon i Strażnik Ryś zadbali nie tylko o najlepszą zabawę, lecz także o to, by przy tej okazji dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie zachować się na drodze i dlaczego nie należy ufać nieznajomym.

To kolejny interaktywny spektakl przygotowany w całości przez strażników – od pomysłu, przez scenariusz, po kostiumy, scenografię i wykonanie. O czym mówi tym razem? Przede wszystkim o tym, jak bezpiecznie zachować się na drodze, jakie zasady obowiązują pieszych uczestników ruchu drogowego, dlaczego sygnalizacja drogowa jest tak ważna i co oznaczają poszczególne kolory. „Bądź bezpieczny na drodze”, „Nie ufaj obcym” – to dwa główne przekazy nowego przedstawienia.
Projekt „Teatr na Straży” to autorski pomysł strażników z Referatu Profilaktyki oraz Referatu ds. Promocji, którzy od lat prowadzą w stołecznych szkołach lubiane przez dzieci zajęcia edukacyjno-informacyjne. Dotyczą one różnych obszarów bezpieczeństwa. Teatr jest tworzony wyłącznie przez strażników, którzy sami piszą scenariusze do swoich przedstawień, wykonują scenografie, kostiumy – i… sami są aktorami.

  • 2021_08_stonoga_dabrowskiego_01
  • 2021_08_stonoga_dabrowskiego_02
  • 2021_08_stonoga_dabrowskiego_03
  • 2021_08_stonoga_dabrowskiego_04
  • 2021_08_stonoga_dabrowskiego_05