Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Numer alarmowy 986 na radiowozie straży miejskiej.Sobotni poranek był dość ciepły. To jednak nie powód, by w „stroju Adama” biegać po centrum Warszawy, a tak właśnie zrobił pewien Białorusin. Jego "występ" przerwali strażnicy miejscy.

Rankiem 10 lipca strażnicy miejscy z Oddziału Specjalistycznego patrolowali otoczenie Pałacu Kultury i Nauki. Kilka minut po godzinie 8.00 przechodnie poinformowali funkcjonariuszy, że przed budynkiem biega kompletnie nagi człowiek. Strażnicy podjęli interwencję. Przed głównym wejściem od strony Marszałkowskiej znajdował się około 40-letni, zupełnie nagi mężczyzna. O zdarzeniu poinformowano znajdujące się w pobliżu patrole straży miejskiej. Gdy dostrzegł funkcjonariuszy, zaczął uciekać w stronę domów towarowych. Po chwili zatrzymał się i na migi pokazał funkcjonariuszom, że jeśli do niego podejdą, to rozbije sobie głowę o betonowy słupek. Strażnicy próbowali uspokoić mężczyznę, lecz on ponownie zaczął uciekać. W pewnej chwili wbiegł na jezdnię, pomiędzy jadące Marszałkowską samochody. Strażnicy wstrzymali ruch i obezwładnili desperata. Ujęty został odprowadzony do radiowozu. Wezwano patrol policji i karetkę pogotowia. Gdy policja potwierdziła dane mężczyzny, karetka w asyście strażników zawiozła go do szpitala.

 

 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy