Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 karetkaKobieta prowadząca renault u zbiegu Szpitalnej i Zgody potrąciła pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście. Chwilę potem sama zasłabła. Obu kobietom pomocy przedmedycznej udzielili strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 8.30. Operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę leżącą na pasach. Informację o tym przekazał natychmiast strażnikom miejskim, którzy patrolowali Śródmieście. Jedna z załóg była niedaleko. Funkcjonariusze zastali tam około 60-letnią kobietę, która poinformowała, że została potrącona przez stojący w pobliżu samochód. Błyskawicznie zabezpieczono miejsce zdarzenia, wezwano karetkę pogotowia i patrol policji. Kobieta uskarżała się na ból prawej strony ciała. Strażnicy założyli jej na szyję kołnierz ortopedyczny, by ustabilizować kręgosłup. Sprawczyni potrącenia, gdy zorientowała się, co się stało, wysiadła z auta, a po chwili zemdlała. Strażnicy zajęli się również nią. Po chwili odzyskała przytomność. Funkcjonariusze umieścili ją w radiowozie, by monitorować jej stan. Kilka minut później przyjechało pogotowie. Poszkodowana została zabrana do szpitala. Kwadrans przed godziną 9. kierująca została przekazana patrolowi policji, który przybył na miejsce wypadku. Dalsze czynności prowadzi policja.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy