uniwersalne belka dachowa 04Społeczna wrażliwość często decyduje o losach innych ludzi. Dzięki temu zagubione osoby mogą liczyć na pomoc. Przykładem tego może być przeprowadzona 22 września interwencja strażników miejskich z I Oddziału Terenowego.

Dochodziła godzina 16, gdy obsługa jednego z lokali gastronomicznych przy ulicy Karmelickiej zwróciła uwagę na starszego mężczyznę, który bezradnie kręcił się przed barem. Pracownicy powiadomili strażników miejskich, a gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce wskazali im staruszka. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej, ale nie umiał powiedzieć co robi w tym miejscu. Po prostu nie wiedział gdzie się znajduje. Jak przyznał choruje na zaniki pamięci, ale od kilku dni nie brał leków. Strażnicy miejscy porównali jego rysopis z komunikatem o osobie zaginionej, który tego dnia otrzymali. Wszystko się zgadzało. Mężczyzna jest mieszkańcem Śródmieścia, a opiekuje się nim córka. Tego dnia o 4 rano zorientowała się, że taty nie ma w domu i zgłosiła policji zaginięcie. Strażnicy miejscy skontaktowali się z nią telefonicznie i powiadomili o odnalezieniu taty. Szczęśliwa córka odebrała ojca kilkadziesiąt minut później.

Warto pamiętać, że wyposażenie starszej osoby w kartkę z zapisanym imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu do najbliższej osoby może bardzo pomóc w tego typu sytuacjach.