Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 09 sodonNa izbę przyjęć najczęściej zgłaszamy się, gdy potrzebujemy pomocy lub porady lekarskiej. Wypita nadmierna ilość alkoholu może jednak poplątać w głowie.

2020 08 lezacy rowerPrzejeżdżanie rowerem po przejściach dla pieszych jest zabronione. Przepis ten jest nagminnie łamany, a egzekwowanie prawa budzi u rowerzystów niesłuszne oburzenie. Przykładem tego jest jedna z interwencji przyprowadzona 23 listopada na Krakowskim Przedmieściu.

2019 07 opatrunek glowyStrażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego, którzy przed południem 21 listopada pełnili służbę w środkach komunikacji miejskiej, zauważyli starszego mężczyznę z zakrwawioną twarzą. Ranny leżał przy „błękitnym wieżowcu” na przystanku tramwajowym przy al. Solidarności. 

2019 01 uniwersalne 50Czuł ból w płucach, więc zgłosił się na test. Zamiast czekać na wynik badania, poszedł napić się alkoholu. Pijanego znaleźli strażnicy miejscy.

2020 11 rower srodmiescie 01Ukradł błotnik rowerowy. Gdy został ujęty przez strażników miejskich, okazało się, że rower, którym się poruszał, też był kradziony.

2020 11 kolizja gdanski 01Cztery samochody i miejski autobus zderzyły się rankiem 17 listopada na ulicy Słomińskiego. Nikt nie został ranny, utrudnienia w ruchu trwały w tym miejscu przez dwie godziny. 

2020 11 dzik 01Młodość ma swoje prawa. Skorzystał z nich roczny dziczek, który w popołudniowym szczycie wybrał się na wycieczkę do centrum Warszawy.

przewozowkaStrażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego, którzy w nocy z 12 na 13 listopada patrolowali Śródmieście, otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie u zbiegu Nowogrodzkiej i Kruczej.

2019 02 uniwersalne karetka

Rozpoczynał się popołudniowy szczyt komunikacyjny. Minęła godzina 15.30 w piątek 6 listopada. W centrum stolicy na skrzyżowaniach stały w korkach samochody. W jednym z nich ciężarna kobieta zaczęła rodzić. Na szczęście obok stał radiowóz Straży Miejskiej.

2020 07 nocny radiowozStrażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego, którzy wieczorem 31 października patrolowali Śródmieście otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie w autobusie stojącym na pętli przy pl. Piłsudskiego. Mężczyzna był zakrwawiony.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech