Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie z interwencji: płonące runo leśne, na pierwszym planie biało-zielony szlaban.Wczesną wiosną i jesienią na numery alarmowe wpływają zgłoszenia dotyczące wypalania łąk i pól uprawnych. To właśnie bezmyślne wypalanie trawy mogło być przyczyną pożaru, którego rozprzestrzenieniu zapobiegł jeden z naszych funkcjonariuszy

Do zdarzenia doszło na zalesionym terenie dzielnicy Rembertów. Funkcjonariusz z Oddziału Specjalistycznego podczas spaceru z psem w dniu wolnym od pracy zauważył dym unoszący się od strony lasu – u zbiegu ulic Babie Lato i Józefa Szymańskiego. Zaniepokojony udał się w tamtym kierunku. Płonęło już około 100 metrów kwadratowych łąki i drzew na skraju Lasu Rembertowskiego. Ogień rozprzestrzeniał się w szybkim tempie. Natychmiast zawiadomił straż pożarną, podając dokładną lokalizację pożaru. Do czasu przyjazdu jednostki pozostał na miejscu, aby zapobiec zbliżaniu się do zagrożonego terenu ciekawskich uczniów pobliskiej podstawówki. Strażacy szybko ugasili ogień, zanim doszło do większych zniszczeń.

  • 2022_03_wypalanie_trawy_01
  • 2022_03_wypalanie_trawy_02
  • 2022_03_wypalanie_trawy_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy