Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski z radiotelefonem stojący przy radiowozie- zdjęcie ilustracyjneWyjątkowym brakiem poszanowania dla prawa wykazał się pewien Białorusin, którego do kontroli drogowej zatrzymał na Pradze-Południe wspólny patrol straży miejskiej i policji. Mężczyzna był poszukiwany. Przy okazji kontroli za kratki trafił też pasażer.

Wczesnym popołudniem 5 lipca wspólny patrol straży miejskiej i policji na ulicy Żupniczej zatrzymał do kontroli Skodę Fabię. Pojazdem kierował 51-letni obywatel Białorusi, mieszkający na stałe w Ząbkach. Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że został on skazany przez sąd w Poznaniu na karę grzywny, której nie wpłacił. Równocześnie ten sam sąd w październiku 2021 r. zakazał mężczyźnie prowadzenia pojazdów na 6 lat. W związku z tym, że grzywna nie została zapłacona, sąd zarządził poszukiwania i osadzenie mężczyzny w areszcie na 46 dni. Najwyraźniej skazany nie przejął się wyrokiem, bo w marcu 2023 roku sąd w Warszawie ponownie zakazał mu prowadzenia pojazdów przez 2 lata. W końcu przekonał się, że lekceważenie prawa jednak się nie opłaca. Mężczyzna został przewieziony do komendy rejonowej. Nie odbył tej podróży sam. Towarzyszył mu pasażer, którego przewoził. Przy mężczyźnie podczas kontroli ujawniono saszetkę z zielono-brunatnym suszem. Test narkotykowy wykazał, że była to marihuana. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy