Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy przy przedziale przewozowym radiowozu, w którym siedzi mężczyzna - zdjęcie ilustracyjne.Funkcjonariusze z VII Oddziału Terenowego kontrolując, 23 maja rejon Pragi-Południe otrzymali zlecenie udania się na skrzyżowanie ulic Grochowskiej i Jubilerskiej gdzie miała przebywać osoba nietrzeźwa.

Na miejscu strażnicy zastali patrol policji oraz siedzącego na krawężniku mężczyznę. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że 32-latek jest po wpływem alkoholu. Nie tylko nie mógł samodzielnie stać ale nawet siedzenie sprawiało mu spore trudności. Ponieważ tłum ciekawskich zakłócał ruch pojazdów, strażnicy podjęli decyzję o umieszczeniu mężczyzny w przedziale przewozowym radiowozu. Zgodnie z procedurami dokonano przeglądu jego kieszeni pod kątem przedmiotów niebezpiecznych lub zabronionych. Okazało się, że w jednej z nich znajduje się karta bankomatowa na nazwisko kobiety. Karta została zabezpieczona przez policję, a miłośnik napojów z procentami, przewieziony do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Wynik badania alkomatem to: 3,80 promili.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy