Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski zabezpieczający miejsce zdarzenia, stoi na torowisku. Za nim strażacy przy przewróconym na bok samochodzie.Późnym wieczorem 21 października strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego, którzy patrolowali ulicę Grochowską na Pradze-Południe, zauważyli samochód marki Fiat, który leżał na  torowisku tramwajowym. Kierowca pojazdu uciekał z miejsca zdarzenia

Około godziny 23.40 strażnicy miejscy zauważyli rozbity samochód na torach tramwajowych u wylotu ulicy Bliskiej. Wokół porozrzucane były elementy rozbitego auta i fragmenty powyginanych barierek. Gdy funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, zobaczyli uciekającego stamtąd mężczyznę. Z pobliskiego balkonu ktoś krzyknął, że to właśnie uciekający prowadził rozbite auto. Mężczyzna wskoczył do tramwaju linii nr 3, ale po chwili wysiadł i próbował oddalić się na piechotę. Po krótkim pościgu został ujęty przez strażników miejskich. Od mężczyzny czuć było alkohol. Zapytany, czy to on prowadził rozbite auto, odparł: - A nawet jeśli tak, to co? Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Mężczyzna miał jedynie pościerane dłonie. Po tym, jak strażnicy doprowadzili go do radiowozu i umieścili w przedziale przewozowym, ustalili, że jest 45-letnim mieszkańcem stolicy. Na miejsce zdarzenia wezwali policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Ratownicy stwierdzili, że nie wymaga hospitalizacji. Kierowca został przewieziony do komendy rejonowej policji, gdzie przebadano jego trzeźwość – w wydychanym powietrzu stwierdzono ponad 1,5 promila (0,77 mg/l) alkoholu. Usunięciem rozbitego auta z torowiska oraz części barierek zajęli się strażacy.

  • 2022_10_dachowanie_grochowska_001
  • 2022_10_dachowanie_grochowska_02
  • 2022_10_dachowanie_grochowska_03
  • 2022_10_dachowanie_grochowska_04
  • 2022_10_dachowanie_grochowska_05

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy