Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Karetka pogotowia stojąca przy przystanku tramwajowym. Obok niej strażnik miejski. W tle radiowozy straży miejskiej.Do dramatycznych wydarzeń doszło rankiem 9 października na rondzie Waszyngtona. Napastnik uzbrojony w nóż atakował dwóch innych mężczyzn. Tragedii zapobiegli strażnicy miejscy z Oddziału Specjalistycznego, którzy zauważyli zdarzenie i ujęli uczestników bójki

Niedzielny poranek to dla większości ludzi czas odpoczynku. Jednak nie dla wszystkich. Strażnicy miejscy, którzy tuż przed godziną 8 rano patrolowali al. Waszyngtona, zauważyli na jezdni, obok przystanku tramwajowego w kierunku centrum, mężczyznę wymachującego nożem. Na chodniku, po drugiej stronie barierki, stało dwóch mężczyzn – krzyczących i wygrażających w stronę napastnika. Jeden z nich właśnie szykował się do skoku przez barierkę, kiedy strażnicy podjęli interwencję. Napastnikowi polecili, by odłożył nóż, a jego adwersarzy wezwali do zachowania spokoju i pozostania na miejscu. Jak ustalili strażnicy, ujęte osoby uczestniczyły wcześniej w bójce w tramwaju linii 9, a gdy pojazd zatrzymał się, bójka przeniosła się na przystanek. Na miejsce przybył drugi patrol straży miejskiej, aby zadbać o bezpieczeństwo tej interwencji. Funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Dwudziestosześcioletni nożownik, mieszkaniec Jabłonnej, miał skaleczenia na twarzy i palcu, a inny z mężczyzn, 30-letni mieszkaniec Rębkowa, długą na ok. 15 cm ranę ciętą powyżej kolana. Do opatrzonych mężczyzn strażnicy wezwali karetkę pogotowia. Ratownicy uznali jednak, że ranni nie wymagają hospitalizacji. Całą ujętą trójkę, wraz ze wstępnymi ustaleniami dotyczącymi zdarzenia, strażnicy przekazali policjantom. To oni podejmą dalsze czynności w sprawie tego zajścia.

  • 2022_10_bojka_waszyngtona_01
  • 2022_10_bojka_waszyngtona_02

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy