Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski podczas ujęcia mężczyzny w Parku SkaryszewskimStrażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego, którzy 30 września, interweniowali w Parku Skaryszewskim w sprawie psa biegającego bez smyczy, ujęli 3 osoby posiadające narkotyki

Około godz. 13 strażnicy otrzymali zgłoszenie o psie, który bez smyczy biega po Parku Skaryszewskim. Kilka minut później funkcjonariusze przybyli na miejsce w poszukiwaniu psa. Podczas interwencji strażniczka miejska zwróciła uwagę na trzech mężczyzn. Jeden z nich nagle zerwał się z ławki i zaczął uciekać na rowerze. Mężczyzna został ujęty. Funkcjonariuszka poczuła od niego silny zapach marihuany, a po chwili przyznał, że ją palił. Stwierdził, że pomaga mu w odzwyczajaniu się od spożywania alkoholu. Na dowód pokazał strażniczce pudełko zawierające susz roślinny i fifkę. W tym momencie pozostali dwaj mężczyźni próbowali wycofać się w kierunku wysokich krzewów, gdzie jeden z nich odrzucił za siebie foliową torebkę z zapięciem strunowym. Wewnątrz znajdowała się zbrylona biała substancja. Trzeci z mężczyzn próbował przekonać strażników, że nie ma przy sobie zabronionych substancji. Poproszono więc by wyjął rzeczy z kieszeni. Wówczas zrezygnowany sięgnął do wewnętrznej kieszeni kurtki i wyjął z niej plastikową torebkę, w której znajdowały się mniejsze torebki z brunatno-szarym suszem roślinnym. Mężczyzna przyznał, że jest w nich haszysz i marihuana. Na miejsce interwencji wezwano patrol policji. Cała trójka ujętych została przewieziona do komendy rejonowej policji. Tam testami potwierdzono, że w ujawnionych torebkach była marihuana, haszysz i mefedron. Wszyscy zostali zatrzymani. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

  • 2022_10_ujecie_skaryszewski_01
  • 2022_10_ujecie_skaryszewski_02
  • 2022_10_ujecie_skaryszewski_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy