Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie ilustracyjne: plecaki i torby ratownicze, będące na wyposażeniu warszawskiej straży miejskiej.Ratownicy Straży Miejskiej m.st. Warszawy pomagają w tych dramatycznych dla naszych sąsiadów dniach nie tylko uchodźcom. W nocy z 7 na 8 kwietnia udzielili pomocy jednemu z wolontariuszy pomagającym Ukraińcom w punkcie na Kamionku

Jeden z punktów pomocy uchodźcom mieści się w budynku przy ulicy Berka Joselewicza. Potrzebującym pomagają tam liczni wolontariusze, nie tylko z Polski. Kilka minut przed godziną drugą do pełniących tam służbę strażników miejskich z uprawnieniami ratowników zgłosił się brytyjski wolontariusz. Mężczyźnie wpadło do oka jakieś drobne ciało obce. W wyniku tego zdarzenia podrażniona została gałka oczna i powieka. Strażnicy miejscy posiadają przy sobie specjalistyczne torby z wyposażeniem ratowniczym. Znajduje się tam między innymi płyn do płukania oczu. Ratownicy szybko i sprawnie poradzili sobie z problemem zdrowotnym wolontariusza. Po kwadransie wolontariusz mógł wrócić do swoich obowiązków.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy