Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie ilustracyjne: stojąca tyłem strażniczka miejska z radiotelefonem w prawej ręce. W tle widać drugą strażniczkę, piszącą w notatniku służbowym.

Strażniczki miejskie z VII Oddziału Terenowego ujęły przy ulicy Grochowskiej kierowcę, który jeździł samochodem mimo odebranego prawa jazdy. Mężczyzna usiłował uciec. Trafił w ręce policji. A zaczęło się od postoju na „kopercie”.

Dla dwóch strażniczek z Referatu Parkowania miała to być interwencja w sprawie zajęcia przez kierowcę bez uprawnień „niebieskiej koperty”, przeznaczonej do postoju dla osób z niepełnosprawnościami. Kiedy funkcjonariuszki wydały dyspozycję usunięcia pojazdu i oczekiwały na przyjazd holownika, na miejscu pojawił się kierowca nieprzepisowo zaparkowanego auta. Mężczyzna gwałtownie wsiadł do pojazdu, przejechał kilka metrów i wysiadł z auta. Nie chciał jednak rozmawiać ze strażniczkami, był pobudzony i agresywny, próbował uciec do sąsiedniego budynku. Strażniczki wezwały wsparcie i ruszyły za nim. Kiedy wreszcie mężczyzna okazał dowód osobisty wyszło na jaw, że miał odebrane prawo jazdy. Kierowca nie uniknie konsekwencji za postój bez uprawnień na kopercie, a dodatkowo odpowie za jazdę bez uprawnień. Ujętego przekazano przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

 

Współpracujemy