Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie ilustracyjne: ręka trzymająca nóż na tle radiowozu straży miejskiejPewien 40-letni obywatel Ukrainy ugodził nożem mieszkańca Pragi-Południe. Mimo że zbiegł z miejsca zdarzenia, został rozpoznany na ulicy przez partnerkę ofiary. Sprawcę ujęli strażnicy miejscy.

Strażnicy miejscy z Oddziału Specjalistycznego, patrolujący wczesnym popołudniem 10 lipca ulicę Grochowską, zostali zatrzymani przez kobietę, która poinformowała, że przed chwilą widziała sprawcę napaści na swojego partnera. Do ataku doszło 8 lipca na klatce schodowej przy ulicy Zakole. Sprawca ugodził ofiarę nożem w szyję i uciekł. Poszkodowanym zaopiekowały się służby medyczne. Dwa dni później zgłaszająca rozpoznała napastnika na ulicy i poprosiła patrol straży miejskiej o pomoc. Wskazała także kierunek, w którym się oddalił. Strażnicy podjęli interwencję. Mężczyzna został niebawem odnaleziony. Siedział na murku przy ulicy Kobielskiej. Na widok zbliżających się strażników miejskich wstał i szybkim krokiem zaczął się oddalać w przeciwną stronę. Mimo próby ucieczki został ujęty i doprowadzony do radiowozu. Zgłaszająca rozpoznała go. Na miejsce interwencji wezwano patrol policji, któremu przekazano ujętego 40-letniego obywatela Ukrainy.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy