Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zakapturzony mężczyzna zakuty w kajdankiMłody mężczyzna leżał w nocy 30 czerwca na przystanku autobusowym na Pradze Południe. Dwoje przechodniów poinformowało o tym przejeżdżający patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze chcieli zaopiekować się mężczyzną, ale on ich znieważył i naruszył ich nietykalność.

Minęła godzina 2.20, gdy patrol straży miejskiej z VII Oddziału Terenowego przejeżdżał ulicą Zamieniecką. W okolicy przystanku autobusowego funkcjonariuszy zatrzymała para przechodniów, która poinformowała, że niedaleko leży mężczyzna. Wezwano pogotowie ratunkowe. Gdy ratownicy byli już na miejscu, podjęto próbę dobudzenia mężczyzny i zbadania poziomu glukozy w jego krwi, by sprawdzić, czy jego stan nie jest wynikiem wypadku lub choroby. Rzeczywistość była zupełnie inna, a powodem jego stanu był wypity wcześniej alkohol. Obudzony człowiek stał się agresywny. Zaczął wymachiwać rękami i krzyczeć na ratowników. Gdy zobaczył strażników, zaczął ich znieważać, grozić im, a w pewnym momencie naruszył nietykalność jednego z nich. Ponieważ nie uspokajał się, a jego agresja narastała, wezwano patrol policji. 32-latek został obezwładniony i przewieziony do komendy rejonowej policji, gdzie wynik przeprowadzonego badania potwierdził jego nietrzeźwość. Odpowie za naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy