Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Namiot bezdomnegoStrażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego, we współpracy z pracownikami Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta, wieczorem 3 lutego pomogli bezdomnemu, który mieszkał w namiocie przy Wale Miedzeszyńskim. Mężczyzna znalazł ciepłe schronienie.

Około godziny 19 strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o bezdomnym, który potrzebował pomocy. 45-letni mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom. Mieszkał od września w namiocie rozstawionym w zaroślach nad Wisłą, na wysokości Saskiej Kępy. Strażnicy kontrolowali już to miejsce. Mężczyznę przewożono stamtąd do SOdON, a także proponowano mu znalezienie miejsca w schronisku, ale nigdy nie wyraził na to zgody. Wieczorem 3 lutego pracownicom Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta udało się przekonać mężczyznę do skorzystania ze zwalniającego się miejsca w prowadzonym przez nie ośrodku. Poprosiły strażników o zbadanie trzeźwości mężczyzny. Był to warunek przyjęcia do placówki. Mężczyzna był trzeźwy. Ustalono więc, że po północy funkcjonariusze przywiozą nowego pensjonariusza do ośrodka. Pozostając w kontakcie z placówką, strażnicy ponownie odwiedzili mężczyznę około 1 w nocy. Po zbadaniu i potwierdzeniu jego trzeźwości pomogli mu spakować rzeczy i odwieźli 45-latka do placówki przy ulicy Wójcickiego, gdzie spędzi kolejne dwa tygodnie, nim zostanie przeniesiony do schroniska.

  • 2021_02_namiot_bezdomnego_01
  • 2021_02_namiot_bezdomnego_02
  • 2021_02_namiot_bezdomnego_03
  • 2021_02_namiot_bezdomnego_04

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy