Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2020 05 pijak radiowozNa co dzień strażnicy miejscy z Ekopatrolu dbają o bezpieczeństwo zwierząt. W długi majowy weekend musieli zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i "zaopiekować" się kierowcą, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Nietrzeźwy wiózł trójkę swoich znajomych.

Minęła godzina 2.30, gdy strażnicy miejscy z Ekopatrolu kontrolujący 1 maja okolice schroniska dla zwierząt na Paluchu zauważyli jadącego ul. Na Skraju volkswagena. Na wysokości ul. Rybnej auto zatrzymało się, a kierujący włączył światła awaryjne. Ponieważ samochód tamował przejazd strażnicy miejscy podeszli do niego. Na ich widok młody kierowca wystraszył się i próbował odjechać, ale silnik po chwili zgasł i nie dał się ponownie uruchomić. Podejrzewając, że mogą mieć do czynienia z nietrzeźwym strażnicy wydali polecenie opuszczenia pojazdu. W aucie pozostała trójka nastolatków, którzy byli pasażerami. Kierowca z trudem stał na nogach. Silny zapach alkoholu nie pozostawiał wątpliwości co jest przyczyną jego problemów z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna twierdził, że wypił poprzedniego dnia wieczorem trzy piwa. Badanie jakie przeprowadzili alkomatem wezwani policjanci wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Mężczyzna został przewieziony do komendy rejonowej policji.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy