Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2018 12 uniwersalne 13Alkohol upośledza funkcje poznawcze, prowadzi do zaburzeń mowy i sprawia, że kontakt z ziemią staje się bardzo bliski. O prawdziwości tej teorii przekonała się młoda warszawianka.

23 stycznia około 21:45 dyspozytor straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące młodej nietrzeźwej kobiety w autobusie linii 141 na Pradze Południe. Legitymowanie pasażerki było utrudnione: bełkotliwa mowa i intensywna woń alkoholu znacząco wpływały na poziom konwersacji. W czasie legitymowania funkcjonariusze ustalili, że jest ona osobą nieletnią. Pytania o okoliczności nabycia i spożywania alkoholu trafiały w pustkę, nastolatka nie była zbyt rozmowna, ale jej twarz mówiła wszystko: miała ciężki dzień, który zostawił na jej twarzy liczne otarcia naskórka. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia oraz policję, która ustali, gdzie i kiedy nieletnia sięgnęła po alkohol.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy