Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

uliczny patrol medyczny 01

Środa 19 czerwca był pracowitym dniem dla patrolu z VI Oddziału Terenowego. Około siedemnastej patrolując rejon dworca PKP Wileńska funkcjonariusze zauważyli kobietę siedzącą na schodach - sprawiała wrażenie osoby, która źle się czuje.

Strażniczka i strażnik podeszli do kobiety i zapytali czy potrzebuje pomocy. Okazało się, że kobieta ma na nogach ropiejące rany i ze względu na ból nie może chodzić. Po chwili rozmowy zgodziła się by strażnik, który ma uprawnienia ratownika medycznego, obejrzał i oczyścił jej rany. Po opatrzeniu kobieta poczuła się lepiej. Funkcjonariusze zasugerowali, ze powinna skonsultować się z lekarzem w przychodni dla osób bezdomnych przy ulicy Wolskiej. Kobieta poinformowała, że uda się tam jutro.

Godzinę później ten sam patrol zauważył inną kobietę , która siedząc na schodach w rejonie tego samego dworca nagle osunęła się na chodnik. Strażnicy niezwłocznie do niej podbiegli. Funkcjonariusz próbował nawiązać z nią kontakt a funkcjonariuszka rozpytywała towarzyszącego jej mężczyznę o powód zasłabnięcia. Z otrzymanych informacji wynikało, że kobieta ma problemy natury kardiologicznej. Po skontrolowaniu parametrów życiowych strażnicy ułożyli przez chwilę nieprzytomną kobietę w pozycji bocznej. Wezwano też na miejsce pogotowie ratunkowe. Do czasu przybycia zespołu ratunkowego, stan zdrowia kobiety cały czas był monitorowany przez funkcjonariuszy. Załoga pogotowia niezwłocznie zdecydowała o przewiezieniu jej do szpitala.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech