Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Justyna udzielająca pomocy kobiecieNieszczęśliwy wypadek rowerzystki na Stalowej miał jeden szczęśliwy aspekt: w pobliżu znajdowała się, co prawda w cywilu, strażniczka miejska, która fachowo udzieliła pomocy poszkodowanej.

Są ludzie, którzy wydają się zawsze być na miejscu, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Zwykle to po prostu osoby obdarzone niezwykłą wrażliwością i uważnością, dzięki którym dostrzegają sytuacje, umykające uwadze innych. Tak właśnie jest w przypadku strażniczki z VI Oddziału Terenowego, która kolejny raz znalazła się na czas w miejscu niebezpiecznego zdarzenia.
W niedzielę 12 maja, nasza funkcjonariuszka prywatnie brała udział w obchodach lokalnego święta „Praskie Bajery”. W pewnej chwili, idąc ulicą Stalową, zauważyła siedzącą na jezdni około 60-letnią kobietę. - Obok niej leżał rower, a przy nich stał samochód – relacjonuje starsza inspektor Justyna Faltynowska – Podeszłam bliżej, myśląc że doszło do potrącenia.
Okazało się, że kierowca auta również chciał udzielić pomocy kobiecie, która upadła z roweru na jezdnię. Chwilę wcześniej, rowerzystka wjechała kołem w szynę tramwajową i straciła równowagę. Kobieta narzekała na ból nogi i nie mogła o własnych siłach wstać z ziemi. Jak przyznała, niedawno przeszła zabieg wszczepienia endoprotezy kolana. Wspólnie z kierowcą, nasza strażniczka pomogła 60-latce opuścić niebezpieczne miejsce na jezdni, ustabilizowała jej kończynę i wezwała pogotowie. Telefonicznie zawiadomiono też córkę i sąsiadkę poszkodowanej, które zabrały rower, gdy kobieta została odwieziona do szpitala.
Nasza funkcjonariuszka wielokrotnie już angażowała się w pomoc poza służbą. W okresie pandemii uczestniczyła w akcji dowozu posiłków dla służby zdrowia, przed niespełna rokiem ujęła złodzieja, uciekającego z łupem przed ochroną sklepu, a zimą ubiegłego roku zasłynęła pomocą 14-latkowi z Ełku, który przyjechał z pluszowym misiem do dziewczyny, bez pieniędzy na powrót do domu.

Justyna udzielająca pomocy kobiecieKaretka pogotowia

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy