Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski i policjant podczas legitymowania nieletniego w pustostanieOpuszczony zabytkowy budynek szkoły tramwajarzy przy ulicy Kawęczyńskiej nadal przyciąga uwagę nieletnich. Strażnicy miejscy po raz kolejny ujęli grupę dzieci, która włamała się do pustostanu.

Dziewiątego maja, podczas kontroli chronionego prawem zabytku, strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego zostali poinformowani przez przechodniów, że w budynku około godziny 17.45 widziano dzieci. Ogrodzenie posesji było uszkodzone, a płyta zabezpieczająca jedno z okien była wyrwana. Funkcjonariusze w ślad za intruzami weszli do pustostanu. Będąc na pierwszym piętrze strażnicy poczuli intensywny zapach farby i usłyszeli szmery na wyższym piętrze. Na ostatniej kondygnacji, na końcu korytarza, funkcjonariusze zastali 8 osobową grupę (4 chłopców i 4 dziewczyny) w wieku od 11 do 17 lat. Nieletni przyznali, że przyjechali w to miejsce z ciekawości, żeby „pozwiedzać”. Przy jednej z nastolatek funkcjonariusze ujawnili 2 puszki farby w sprayu. Dziewczyna przyznała, że namalowała nimi niewielki rysunek na jednej z płyt zabezpieczających okno. Młodych ludzi, w asyście straży pożarnej, bezpiecznie wyprowadzono poza posesję. Troje najmłodszych strażnicy przekazali rodzicom, reszta pozostała w rękach policji.

Budynek przy Kawęczyńskiej jest regularnie kontrolowany przez straż miejską. Strażnicy informowali już zarządcę posesji, że aktualne zabezpieczenia nie stanowią przeszkody dla osób niepowołanych.

  • 2024_05_nieletni_kaweczynska_01
  • 2024_05_nieletni_kaweczynska_02
  • 2024_05_nieletni_kaweczynska_03
  • 2024_05_nieletni_kaweczynska_04


Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy