Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Radiowóz straży miejskiej oznaczony "ratownik medyczny".Uwagę strażników z VI Oddziału Terenowego, którzy wieczorem 1 sierpnia patrolowali okolice ogrodu zoologicznego, zwrócił dziwnie zaparkowany samochód i oparta o niego kobieta, która sprawiała wrażenie, że ma problemy ze zdrowiem. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję

Do zdarzenia doszło około godziny 20.30 przy moście Gdańskim. Na poboczu stała skoda zaparkowana częściowo na chodniku. Oparta o nią kobieta sprawiała wrażenie chorej. Strażnicy zabezpieczyli miejsce. Gdy podeszli bliżej, stwierdzili, że kobieta ma problemy z oddychaniem, jest zdezorientowana, drżą jej ręce. Miała też zawroty głowy. Ponieważ jeden ze strażników jest ratownikiem, szybko zorientował się, że objawy te mogą być spowodowane spadkiem poziomu cukru we krwi. Przeprowadzony wywiad potwierdził, że kobieta ma cukrzycę i nadciśnienie. Niepokojące okazały się też przeprowadzone przez strażnika badania saturacji, pulsu i ciśnienia krwi. Funkcjonariusze podali kobiecie słodki napój i zaproponowali wezwanie karetki, ale chora odmówiła pomocy lekarskiej. W tej sytuacji skontaktowano się z mężem 36-latki i poproszono go o przyjazd na miejsce interwencji. Strażnicy cały czas monitorowali stan zdrowia kobiety. Około godz. 21.20 mąż odebrał żonę i zabrał ją do domu.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy