Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy stoją obok karetki pogotowia. Na jezdni stoi radiowóz straży miejskiej.O krok od uduszenia było malutkie dziecko, z którym matka jechała Wybrzeżem Helskim. Kobieta nagle zauważyła, że jej półtoraroczna pociecha nagle przestała oddychać

W niedzielę 8 maja wczesnym popołudniem około godziny 13 strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego patrolowali Wybrzeże Helskie w okolicach mostu Gdańskiego. Nagle tuż obok zatrzymał się volkswagen. Szybko wysiadła z niego młoda kobieta i zaczęła głośno krzyczeć, że jej dziecko nie oddycha. Strażnicy stwierdzili, że prawdopodobnie czymś się zakrztusiło. Gdy jeden z funkcjonariuszy wzywał karetkę pogotowia, do drugiego podbiegł mężczyzna, który powiedział, że jest ratownikiem medycznym. Ułożył dziecko na ręce głową do dołu. W tym momencie złapało oddech. Po kilku minutach, podczas których strażnicy monitorowali jego stan, na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. Pół godziny później maluch został zabrany do szpitala.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy