Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

wypadek udzielenie pomocy karetkaW niedzielny poranek, 1 sierpnia strażnicy miejscy, którzy przed 5 rano patrolowali ulicę Szwedzką, zauważyli, że na przystanku autobusowym leży młody mężczyzna, który wije się z bólu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz i pobiegli sprawdzić, co się stało.


Noga leżącego była ułożona w nienaturalnej pozycji, a powyżej stawu skokowego wystawała kość. W oczekiwaniu na karetkę funkcjonariusze próbowali uspokajać mocno zdenerwowanego, będącego w szoku, krzyczącego z bólu mężczyznę. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Po chwili próbował podnieść się z ziemi – twierdził, że pójdzie sobie do domu. Strażnicy uniemożliwili mu dalsze ruchy, ponieważ mogło dojść do powiększenia się – i tak już bardzo poważnego – urazu. Poszkodowany nie potrafił powiedzieć strażnikom, co właściwie się wydarzyło. Krzyczał, że bardzo go boli i stawał się coraz bardziej agresywny. Jego zachowanie utrudniało pomoc, której próbowali mu udzielić strażnicy, i później przybyłej na miejsce załogi pogotowia ratunkowego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala Praskiego.

wypadek udzielenie pomocy karetka

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy