Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Późny wieczór. Na tle betonowej ściany pomazanej farbami stoi grupka młodych mężczyzn ujętych przez strażnikówStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego wieczorem 7 maja ujęli trzech młodych mężczyzn, którzy malowali graffiti na betonowym murze w pobliżu ścieżki rowerowej przy moście Gdańskim. Sprawcy dewastacji zostali przekazani policji.

Około godziny 20.50 funkcjonariusze patrolujący Pragę Północ otrzymali zgłoszenie o grupie młodych mężczyzn malujących graffiti w okolicy mostu Gdańskiego. Kilkanaście minut później strażnicy zastali tam trzech młodych mężczyzn, którzy na ich widok próbowali się oddalić w kierunku ulicy Ratuszowej. Jeden z nich próbował odrzucić puszkę z farbą. Ujętych mężczyzn wylegitymowano. Mają od 20 do 22 lat. Ich ubrudzone farbą ubrania nie pozostawiały wątpliwości czym się zajmowali. Dodatkowo strażnicy ujawnili przy nich akcesoria do malowania. Ujęci mężczyźni przyznali się do pomalowania białą i czarną farbą części muru. Okazało się, że to tylko preludium tego, co miało być jeszcze namalowane. Strażnicy wezwali patrol policji i pracownika pogotowia drogowego, by wycenił szkody. Po przybyciu patrolu policji przekazano funkcjonariuszom ujętych mężczyzn oraz szczegóły interwencji.

  • 2021_05_graffiti_gdanski_01
  • 2021_05_graffiti_gdanski_02
  • 2021_05_graffiti_gdanski_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy