Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 06 pies kaskader 01Piesek wyszedł za okno na warszawskiej Pradze Północ. Straż miejską zawiadomiły zaniepokojone spacerowiczki.

Świadkiem mrożących krew w żyłach scen była w niedzielne, późne popołudnie ulica Zamoyskiego. Na wysokości drugiego piętra, po zewnętrznej stronie okna, po parapecie kręcił się nerwowo niewielki piesek. Zaniepokojone spacerowiczki zaalarmowały patrolujących okolicę strażników. Funkcjonariusze ruszyli czworonogowi z odsieczą. Brama budynku była zatrzaśnięta, domofonu – brak. Nie dało się dotrzeć do właściciela - trzeba było wezwać straż pożarną. Piesek niepokoił się coraz bardziej, napięcie rosło. Gdy strażacy byli tuż za rogiem, prawdopodobnie na dźwięk syreny, okno na drugim piętrze otworzyło się, a ręka wyglądającego z niego mężczyzny zgarnęła wypłoszonego zwierzaka do środka.

Jak wyjaśnił później właściciel, wygrzewanie się na parapecie to hobby jego pupila. „Okno musiało się zatrzasnąć, gdy spał.” – tłumaczył pan Dariusz. Strażnicy polecili mu, by zwrócił na domowego „kaskadera” większą uwagę, bo - w przeciwieństwie do kotów - psy nieczęsto spadają na cztery łapy.

2019 06 pies kaskader 012019 06 pies kaskader 02

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy