Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 12 woda pogotowie 01Serdeczny gest strażników z VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej, którzy przekazali dla personelu karetek pogotowia z Brzeskiej słodycze i butelkowaną wodę.

2020 11 senior pomocStarszy mężczyzna wybrał się na spacer po Targowej. Podczas przechodzenia przez torowisko przewrócił się. Zdarzenie widzieli strażnicy miejscy, którzy natychmiast ruszyli z pomocą.

2019 karetkaMężczyzna z rozbitą głową został znaleziony rankiem 17 listopada w bramie jednej z posesji na Pradze Północ. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

2020 10 szybaTak bardzo chciało mu się spać, że kiedy został dobudzony… zdewastował radiowóz Straży Miejskiej. Przewieziony do komendy policji będzie mógł się wyspać, ale po wytrzeźwieniu poniesie konsekwencje swojej agresji.

2020 03 bomby 01Oryginalną lecz kosztowną i nieprzyjemną dla innych rozrywkę znalazły sobie dzieciaki na ulicy Kijowskiej. W sobotę 10 października z wiaduktu kolejowego trzej chłopcy rzucali kamieniami w przejeżdżające dołem samochody. Uszkodzili co najmniej dwa pojazdy. 

2020 10 konar objazdowa 01Objazdowa – niewielka ulica na Pradze Północ była wczoraj świadkiem dynamicznej interwencji z udziałem dwóch straży: miejskiej i pożarnej. Sprawcą zamieszania był 5-metrowy konar wiszący „na włosku” około 15 m nad chodnikiem.

2020 10 deski grodzienska 02W niedzielne przedpołudnie patrol z VI Oddziału Terenowego straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o… spadających deskach z nowo budowanego budynku przy ulicy Grodzieńskiej.

uliczny patrol medyczny 01Nagła utrata przytomności i oddechu, skuteczna resuscytacja, a potem agresja w stosunku do ratowników medycznych – to wszystko zaledwie w ciągu kilku minut. Dwudziestolatek odratowany przez strażników miejskich przyznał, że podobne incydenty zdarzały mu się już wcześniej, a ich przyczyną były… narkotyki i dopalacze.

2019 10 nieletni kontrola 01Strażnicy miejscy nie tylko doskonale orientują się w patrolowanych podczas służby terenach, ale często nieźle znają też ich mieszkańców. Przykładem tego może być poniedziałkowa interwencja z Pragi Północ.

2020 09 narkotykiStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego doskonale wiedzą, gdzie na Pradze gromadzi się młodzież zagrożona demoralizacją. Dlatego te miejsca są często kontrolowane przez funkcjonariuszy. Podczas jednej z takich kontroli funkcjonariusze sprawdzili okolice bloków przy ulicy Białostockiej.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech