Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 01 amfaPo raz kolejny sprawdziło się przysłowie "od rzemyczka do koziczka". Tym razem mężczyzna zwrócił na siebie uwagę patrolu ponieważ zaśmiecił trawnik. Podczas interwencji okazało się, że miał przy sobie narkotyki. Strażnicy miejscy przekazali obcokrajowca policji.

2020 01 szkolenie sportusie 13Do „katastrofy”, w której „rannych” zostało kilka osób, doszło przed południem 9 stycznia w przedszkolu „Sportusie” przy ul. Wołomińskiej na Pradze Północ. „Poszkodowanym” z „otwartymi złamaniami i innymi poważnymi obrażeniami” pomocy udzielili współpracownicy. Symulacja takiego zdarzenia była końcowym elementem szkolenia z zakresu pomocy przedmedycznej przeprowadzonej w placówce przez strażników miejskich.

nietrzezwy z narkotykamiPogotowie ratunkowe, które wezwano 20 grudnia ok. godz. 19.30 do mężczyzny leżącego na ul. 11 listopada, stwierdziło że pacjent nie wymaga pomocy medycznej, a wystarczy mu odpoczynek w SODON. Do „pensjonatu” przy ul. Kolskiej przewieźli mężczyznę strażnicy miejscy.

papierosy bez wlascicielaStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego na Pradze Północ regularnie kontrolują miejsca, w których dochodzi do handlu wyrobami tytoniowymi z nielegalnych źródeł.

uniwersalne belka dachowa 02Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy w nocy 20 grudnia patrolowali ul. Jagiellońską, około godz. 1.00 zauważyli na jezdni rozbitego volkswagena i zniszczone słupki uliczne. Kierowca uciekał z miejsca zdarzenia.

2019 01 uniwersalne 50

Nerwowe zachowanie w samochodzie Ukrainki i Gruzina zwróciło uwagę przejeżdżających nieopodal strażników. Brak dokumentów pojazdu, "ukraińskie tabletki na padaczkę" oraz strzykawka z brunatną cieszą skłoniły strażników do wezwania policji, która teraz wyjaśni, do kogo tak naprawdę należy auto, oraz co rzeczywiście zażywają jego użytkownicy...

2019 12 seicentoKobieta przewożąca autem trzy psy uderzyła samochodem w latarnię. Strażnicy miejscy udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej i zabezpieczyli miejsce kolizji.

2018 10 kajdankiWspólny patrol strażnika z policjantem zadbał o nieuchronność kary pewnego skazańca. Mężczyzna nie stawił się na czas w areszcie. Został zatrzymany na Pradze.

2019 11 nozownikZwykły spacer ulicami Pragi zakończył się dla 60-letniego mężczyzny niebezpieczną sytuacją: przypadkowo mijany młody człowiek skierował w jego stronę nóż. Na szczęście w pobliżu byli strażnicy miejscy.

2019 11 damska glowaDwie kobiety popalały marihuanę na scenie muszli koncertowej w Parku Praskim. Ujęte przez strażników twierdziły, że to zioło lecznicze.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech