Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Rower stojący przy pasach. W tle karetka pogotowia oraz radiowóz straży miejskiej.Rowerzysta potrącił przechodząca po pasach 83-letnią kobietę. Rannej seniorce pomocy przedmedycznej udzielili strażnicy miejscy, którzy byli świadkami wypadku. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Strażnicy miejscy z III Oddziału Terenowego, którzy 5 lipca około godziny 11.10 patrolowali ulicę Grójecką, byli świadkami potrącenia kobiety przez rowerzystę. Staruszka przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych, gdy rozpędzony rowerzysta, jadący ścieżką rowerową wzdłuż ulicy, wjechał na pasy i z impetem wpadł na kobietę, która upadła na ziemię. Strażnicy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ruszyli z pomocą rannej. W wyniku zdarzenia seniorka doznała poważnych obrażeń głowy i kończyn. Miała rozbite usta, nos, ucho, podbródek oraz otarcia naskórka na nogach i rękach. Funkcjonariusze wezwali patrol policji i karetkę. Przed przyjazdem pogotowia strażnicy opatrzyli poszkodowaną. Ratownicy przebadali ją na miejscu wypadku. Uznali, że obrażenia, których doznała, mogą być poważne, więc musi szybko znaleźć się w szpitalu. Sprawca wypadku, 29-letni obywatel Gruzji, został przekazany wezwanemu patrolowi policji.

Rower stojący przy pasach. W tle karetka pogotowia oraz radiowóz straży miejskiej.Plama krwi na chodniku przy ścieżce rowerowej.

Współpracujemy