Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zagubiony senior siedzący na przystanku. Obok niego strażnik miejski, na ziemi stoi plecak ratowniczy.Senior z zanikami pamięci jeździł przez kilka godzin autobusem miejskim. Zagubiony mężczyzna nie wiedział, dokąd, ani – po co jedzie. Dzięki strażnikom miejskim trafił pod opiekę lekarzy

Strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego, którzy po południu 10 września patrolowali Mokotów, około godziny 15.50 otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie od dłuższego czasu jeżdżącym autobusem linii 159. Funkcjonariusze namierzyli pojazd na ulicy Czerniakowskiej. Kierowca wskazał im mężczyznę. Senior zrobił już autobusem kilka kursów i nie był zainteresowany opuszczeniem autobusu na żadnym przystanku. Gdy strażnicy do niego podeszli, stwierdzili, że starszy pan jest zdezorientowany, nie wie, gdzie się znajduje ani dokąd jedzie. Nie potrafił nawet powiedzieć, jaki jest dzień tygodnia. Strażnicy zbadali podstawowe funkcje życiowe seniora oraz wezwali pogotowie ratunkowe i patrol policji. Wspólnie z policjantami udało się ustalić, że mężczyzna nie został zgłoszony jako zaginiony. Ustalono też miejsce zamieszkania mężczyzny. Pod wskazany adres udał się kolejny patrol straży miejskiej, ale nikogo tam nie zastał. Kiedy ratownicy pogotowia zbadali seniora, zdecydowali o przewiezieniu go do szpitala.
Warto przy tej okazji przypomnieć, że ustalenie tożsamości osób mających kłopoty z pamięcią znacznie ułatwia włożona do kieszeni kartka lub karta ICE z numerem telefonu do najbliższych.

Zagubiony senior siedzący na przystanku. Obok niego strażnik miejski, na ziemi stoi plecak ratowniczy.Karta ICE (ang. In case of emergency- w nagłym przypadku)

Współpracujemy