Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 07 radiostacja 01Przestępczość zorganizowana to, jak się okazuje, nie tylko domena dorosłych. Trzy czternastolatki zorganizowały się, by ukraść zabawki w jednym z mokotowskich centrów handlowych. Zrobiły to jednak w tak niezorganizowany sposób, że zostały przyłapane przez ochronę, która przekazała dziewczynki funkcjonariuszom.

Strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego patrolujący wraz z policjantem Mokotów otrzymali 24 lipca ok. godz. 13.30 wezwanie do jednej z galerii handlowych. Funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję zastali tam ochroniarza i trzy dziewczynki w wieku 14 lat. Pracownik sklepu pokazał funkcjonariuszom nagranie, na którym widać jak z pudełkami zabawek nieletnie wchodzą do przymierzalni. W osłoniętym pomieszczeniu nieletnie rozpakowały zabawki, a puste opakowania pozostawiły na sklepie. Zostały zatrzymane, gdy wyszły ze sklepu. Wartość ukradzionych zabawek wynosiła 1172 złote. Co ciekawe, po sprawdzeniu zapisu monitoringu ochrona sklepu zauważyła, że ujęta grupa powtarzała kradzieże przez trzy kolejne dni tj. 22, 23 i 24 lipca. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie wydział do spraw nieletnich mokotowskiej komendy rejonowej policji.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy