Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2018 10 kajdanki1 kwietnia w nocy strażnicy z II Oddziału Terenowego w trakcie rutynowej kontroli otrzymali od obsługi jednej ze stacji paliw na Służewcu prośbę o interwencję. Według relacji świadków na stacji znajduję się awanturujący się mężczyzna, który zaczepia klientów oraz obsługę stacji używając słów uznawanych powszechnie za wulgarne. Strażnicy podjęli interwencję.

Prośba o dowód osobisty zakończyła się kolejnym stekiem wulgaryzmów tym razem skierowanych bezpośrednio do funkcjonariuszy. W trakcie wyprowadzania osoby ze stacji, jak by wyzwisk było mało, mężczyzna zaczął się szarpać ze strażnikiem, aż w pewnym momencie uderzył funkcjonariusza. W takiej sytuacji użycie środków przymusu bezpośredniego było jak najbardziej zasadne. Kajdanki wyeliminowały wymachiwanie rękami przez mężczyznę. Na miejsce zdarzenia przybył wezwany patrol policji, któremu przekazano awanturnika. Po sprawdzeniu - już na komisariacie policji - okazało się, że mężczyzna ma 2,25 promila alkoholu we krwi. Odpowie za napaść na funkcjonariusza publicznego.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy