Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2016 09 gazem po oczach

Interweniujący strażnicy często narażają swoje zdrowie po to, by na ulicach Warszawy było bezpiecznie. Niestety, często też ryzyko przychodzi ze strony tych, których chronią.

W niedzielę 11 września patrolujący Mokotów strażnicy interweniowali wobec mężczyzny, który z impetem wjechał na osiedlowy parking przy Batorego. Młody człowiek był wyraźnie pobudzony, mówił do siebie i sprawiał wrażenie odurzonego. Na widok strażników podchodzących do niego zaczął im ubliżać i opluł jednego z nich. Nawet gdy został skuty kajdankami próbował kopać interweniujących, wzywając przy tym pomocy. Gdy gapie zaczęli rozpraszać strażników, Norbert S. uderzył jednego z funkcjonariuszy łokciem w głowę.

Jeden z obserwujących całą sytuację podszedł do starających się uspokoić agresywnego 21-latka, żądając jego uwolnienia a następnie wyjął z kieszeni niebieski pojemnik i z niewielkiej odległości trysnął jego zawartością w twarz jednego ze strażników, po czym odskoczył i powtórzył napaść, krzycząc „Spryskam was gazem, żeby wam oczy wypaliło!”. Wtedy na miejsce dotarła policyjna odsiecz.

Obu agresywnych mężczyzn przewieziono na komendę przy Malczewskiego, a opryskanego gazem łzawiącym strażnika – do szpitala. Sprawę prowadzi policja.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy