Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Mężczyzna, który doznał ataku cukrzycowegoPodczas patrolu okolic bazaru Wolumen strażnicy miejscy zwrócili uwagę na mężczyznę, który chwiał się na nogach i coś bełkotał. Dzięki ratowniczemu doświadczeniu jeden z funkcjonariuszy szybko rozpoznał, że nie jest to osoba nietrzeźwa, a wymagający szybkiej pomocy chory na cukrzycę.

Strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego regularnie patrolują w dni targowe okolice Wolumenu. Jedni pilnują przestrzegania zasad dotyczących parkowania, a inni porządku publicznego. To właśnie jeden z patroli interwencyjnych zwrócił uwagę na nietypowo zachowującego się przechodnia. Mężczyzna chwiał się na nogach, a później oparł się i osunął na ławkę. Kiedy strażnicy usiłowali nawiązać z nim rozmowę, bełkotał coś niezrozumiale i dostał drgawek. Objawy mogły wskazywać na przedawkowanie alkoholu. Na szczęście w patrolu był doświadczony ratownik kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, który rozpoznał zapaść cukrzycową. Jeden z funkcjonariuszy pozostał przy mężczyźnie i wezwał pogotowie, a drugi w pobliskim sklepie zakupił puszkę słodkiego napoju, który niezwłocznie podano słabnącemu choremu. Po chwili poziom cukru we krwi mężczyzny zaczął rosnąć i zaczął dochodzić do siebie. Przypuszczenia strażników potwierdziły się – mężczyzna choruje na cukrzycę, ale od kilku dni nie brał insuliny. 52-latka, już w lepszym stanie, pogotowie zabrało do szpitala.

Już 100 funkcjonariuszy warszawskiej straży miejskiej posiada uprawnienia ratownicze. W ubiegły roku strażnicy miejscy podjęli 1 500 interwencji, gdzie zagrożone było ludzkie zdrowie lub życie.

 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Baner 11 edycji konkursu

Unia Europejska

Zobacz więcej

Serwisy mapowe

Zobacz więcej

Miasteczko Ruchu Drogowego

Zobacz więcej

Profilaktyka

Zobacz więcej

Zobacz nas na youtube

Zobacz więcej

Uliczny patrol medyczny

Zobacz więcej

EKO patrol

Zobacz więcej

Zagubieni w Warszawie

Zobacz więcej

edytuj kafle

Otrzymałeś wezwanie?

Sprawdź co zrobić

Raporty

Zobacz raporty

Poznaj Straż Miejską

Sprawdź

Współpracujemy