Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Noże użyte podczas awanturyDziś po północy strażnicy miejscy opanowali bardzo niebezpieczną sytuację na Bielanach. W czasie awantury kilkorga młodych ludzi w ruch poszły noże. Ktoś zawiadomił straż miejską. Niewykluczone, że dzięki temu zapobiegł tragedii.

Już 10 czerwca, pół godziny po północy mieszkańcy osiedla Wrzeciono usłyszeli na jednym z podwórek agresywne krzyki mężczyzn i kobiet. Zaniepokojeni zaalarmowali straż miejską. Funkcjonariusze zastali kilkoro awanturujących się w tym dwie kobiety. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Biorący udział w zajściu wyzywali się. Na ziemi leżał mężczyzna kopany przez innych uczestników awantury. Jedna z osób, wskazując na niego krzyknęła, że ma nóż. Strażnicy błyskawicznie użyli miotacza gazu i wytrącili nóż z ręki mężczyzny. Posiadacz niebezpiecznego narzędzia został obezwładniony i w kajdankach umieszczony w radiowozie. Strażnicy zabezpieczyli też drugi nóż, który zauważyli na chodniku. Na tym jednak awantura się nie skończyła. Do akcji wkroczyła jedna z kobiet, która zażądała od strażników zwrotu obu noży. Twierdziła, że przyniosła je z domu i wręczyła chłopakowi, który stanął w jej obronie, po tym jak pozostałe cztery osoby wyzywały ją i atakowały. Kobieta była agresywna i napierała na strażników próbując dostać się do swojego obrońcy. Także właścicielkę noży trzeba było obezwładnić i w kajdankach umieścić w przedziale przewozowym drugiego z radiowozów straży miejskiej, który w międzyczasie dojechał na miejsce.
Pozostali uczestnicy awantury nadal nie mogli dojść do porozumienia, kto był atakowanym a kto ofiarą napaści. Będą to już wyjaśniać policji, która przejęła interwencję.

Noże użyte podczas awantury

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy