Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Radiowóz straży miejskiej i strażniczka na moście. Zdjęcie poglądowe.Strażnicy miejscy, przejeżdżający po północy przez most Marii Skłodowskiej-Curie, dostrzegli w ciemności człowieka uczepionego po drugiej stronie barierki bezpieczeństwa. Błyskawicznie podjęta akcja być może ocaliła czyjeś życie.

31 maja, pół godziny po północy, zmierzający przez most Skłodowskiej-Curie na miejsce przejęcia zabezpieczenia, patrol V Oddziału Terenowego zauważył w mroku groźnie wyglądającą sytuację. Po drugiej stronie barierki bezpieczeństwa, uczepiony rękami zwisał człowiek. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Strażnicy rozpoczęli z mężczyzną spokojną rozmowę. Dzięki temu, 35-45-latek pozwolił, by przybyły w międzyczasie policjant wraz z jednym ze strażników ujęli go pod ramiona i przeciągnęli na bezpieczną stronę barierki. Opiekę nad mężczyzną przejęły policja, pogotowie i straż pożarna. Strażnicy wrócili do swoich zadań.

Pamiętaj!
Nie bądź obojętny wobec osób przeżywających problemy psychiczne. Zainteresuj się ich stanem. W razie zagrożenia życia lub zdrowia, nie wahaj się skorzystać z numeru alarmowego 112.

Jest wiele miejsc, gdzie osoba przeżywająca załamanie może znaleźć pomoc. Poniższe numery działają całą dobę i są bezpłatne:

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (dorośli)
800 702 222

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 111

Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
116 123
- - -
Bezpłatny telefon kryzysowy Polskiego Forum Migracyjnego w języku ukraińskim i rosyjskim
669 981 038
Czynny w poniedziałki od 16:00 do 20:00, środy od 10:00 do 14:00 oraz piątki od 14:00 do 18:00

 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy