Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2018 11 kaczki pizmowki 01Parę amerykańskich piżmówek odłowił tej nocy Ekopatrol na Bielanach. Ptaki zostały przewiezione do Ptasiego Azylu przy stołecznym Ogrodzie Zoologicznym.

Dochodziła godz. 22.00 w środę 28 listopada, gdy klientki jednego z pubów na Kępie Potockiej zauważyły zatrzymujący się samochód. Po chwili z pojazdu wysiadł mężczyzna z kartonem, z którego wypuścił dwa dziwnie wyglądające ptaki. Gdy samochód odjechał panie zadzwoniły do straży miejskiej. Interwencję podjęli st. insp. Andrzej Barszcz i st. insp. Jan Leć z Ekopatrolu.

- Gdy przyjechaliśmy na Kępę Potocką kaczki siedziały pod mostkiem. Widać było, że czują się w tym miejscu niepewnie. Na nasz widok zeszły na wodę. Kanałek zaczął jednak zamarzać więc ptaki wracały na brzeg i znowu schodziły. Po blisko godzinie udało się nam najpierw odłowić samicę, a potem samca – opowiada st. insp. Andrzej Barszcz.

Ptaki były wystraszone, ale wyglądały na zdrowe. Strażnicy miejscy z Ekopatrolu przewieźli amerykańskie piżmówki do Ptasiego Azylu.


  • 2018_11_kaczki_pizmowki_01
  • 2018_11_kaczki_pizmowki_02
  • 2018_11_kaczki_pizmowki_03
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech