Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 11 dzialka bielany 01Po interwencji strażników miejskich z Oddziału Ochrony Środowiska gospodarze zaprzestali spalania odpadów i uporządkowali działkę na Bielanach.

Pod koniec października br. do Oddziału Ochrony Środowiska wpłynęło zgłoszenie mieszkańców Bielan dotyczące zanieczyszczania środowiska na terenie jednej z posesji. Funkcjonariusze referatu ds. Kontroli Środowiska rozpoczęli działania rozpoznawcze w zakresie ich uprawnień. Przeprowadzono kontrolę gospodarki odpadami komunalnymi, sprawdzono sposób ogrzewania pomieszczeń warsztatowych.

W wyniku działań ustalono, że teren jest zanieczyszczony odpadami, które są tam magazynowane i spalane. Funkcjonariusze nałożyli mandaty karne i zobowiązali gospodarza terenu do uprzątnięcia posesji i wezwali do zaprzestania spalania odpadów. Przez kilka tygodni strażnicy miejscy monitorowali działkę pod kątem wydanych poleceń. W dniu 15 listopada przeprowadzono ponowną kontrolę. Ustalono, że teren został uporządkowany, odpady uprzątnięto, a za opał służy drewno i węgiel magazynowane na zapleczu posesji.

  • 2017_11_dzialka_bielany_01
  • 2017_11_dzialka_bielany_02
  • 2017_11_dzialka_bielany_03
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech