Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 03 koza bielany 1Nie, to nie żart. Dzisiaj tuż przed południem straż miejska otrzymała zgłoszenie, że po ul. Wólczyńskiej biegała koza. Na miejsce zostali wysłani strażnicy z Eko Patrolu. Zwierzę jest już bezpieczne.

W piątek ok. południa do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące kozy, która biegła ulicą Wólczyńską. Gdy funkcjonariusze z Eko Patrolu przybyli na miejsce, świadkowie poinformowali, że zwierzę przedostało się na teren jednego z osiedli.

- Koza była bardzo łagodna, dlatego dała się bez problemu złapać pracownikom ochrony osiedla. Była w dobrym stanie, ale widocznie zwiedzanie Warszawy dało jej się we znaki, bo poczęstowana przez ochroniarzy jabłkami, zjadła je ze smakiem. Niestety nie była w żaden sposób oznakowana, więc nie mogliśmy przekazać jej bezpośrednio właścicielowi – relacjonuje mł. spec. Ewa Pałaszewska-Łoś z Eko Patrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Koza "wędrowniczka" została przewieziona do kliniki dla zwierząt przy ul. Nowoursynowskiej.

Straż Miejska m.st. Warszawy przypomina, że zwierzęta gospodarskie, w tym kozy, mogą być utrzymywane na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej wyłącznie w obiektach zamkniętych, tak aby nie mogły przedostawać się na drogi, tereny publiczne i przeznaczone do wspólnego użytku.

Referat Prasowy

2017 03 koza bielany 2

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech