Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie ilustracyjne: noc, starszy mężczyzna podtrzymywany przez strażników miejskich.93-letni senior z Legionowa błąkał się bez celu późnym wieczorem 11 maja w okolicy bazaru na Wolumenie. Mężczyzna cierpi na zaniki pamięci, jednak nie zapomniał zabrać ze sobą… dużej sumy w gotówce.

Strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego, którzy kwadrans przed godziną 22 patrolowali Bielany, otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie błąkającym się w okolicy bazaru Wolumen. Funkcjonariusze dość szybko odnaleźli seniora. Był wyraźnie zdenerwowany, wręcz roztrzęsiony. Nie umiał powiedzieć, jak się nazywa, gdzie się znajduje, ani w jaki sposób i po co znalazł się w tej okolicy. Dopiero po dłuższej chwili strażnicy uspokoili mężczyznę. Aby ustalić jego dane, poprosili, by opróżnił kieszenie. Mężczyzna początkowo się wzbraniał, ale po chwili zaczął z kieszeni wyjmować garściami… banknoty owinięte w stare gazety. Senior miał je w każdej kieszeni, a nawet w skarpetach i czapce, którą miał na głowie. W jednym z pakietów strażnicy ujawnili dowód osobisty mężczyzny, z którego wynikało, że jest on 93-letnim mieszkańcem Legionowa. Po przeliczeniu gotówki ustalono, że miał przy sobie ponad 25 tysięcy złotych. Senior nie umiał wytłumaczyć, skąd wziął taką kwotę. O odnalezieniu mężczyzny strażnicy powiadomili policję. Staruszek został przewieziony do komendy rejonowej policji. Był poszukiwany przez rodzinę. Kiedy wysiadał z radiowozu przed komendą, źle się poczuł. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe. Ratownicy stwierdzili, że jest odwodniony, ale nie wymaga hospitalizacji. Senior wraz z ujawnioną przy nim gotówką został przekazany najbliższym.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy