Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Numer 986 na tle włączonych świateł sygnałowych radiowozuW wyniku interwencji Straży Miejskiej każdej doby pod opiekę SOdON (Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych) trafia około 30 osób, które poważnie nadużyły alkoholu. Strażnicy wezwani do śpiącego na pętli autobusowej mężczyzny mieli prawo przypuszczać, że jadą po jedną z nich. Tymczasem sprawa była poważniejsza.

Około godziny 23 strażnicy z V Oddziału Terenowego zostali wezwani na pętlę autobusową przy ulicy Gwiaździstej, gdzie miał leżeć mężczyzna. Takie sytuacje traktowane są priorytetowo, choć zwykle okazuje się, że powodem niedyspozycji leżącego jest nadmierne spożycie alkoholu – zwłaszcza gdy ma to miejsce późnym wieczorem. Wszystko wskazywało na to, że będzie tak i tym razem. Funkcjonariusze zastali na miejscu śpiącego mężczyznę, nad którym unosił się ciężki, alkoholowy zapach. Po dobudzeniu okazało się jednak, że alkohol to nie jedyny problem tego człowieka. Z niełatwej rozmowy funkcjonariusze wywnioskowali, że mężczyzna przeżywa ciężką depresję. Zauważyli też na przegubach jego rąk blizny, które mogły być śladami samookaleczeń. Dlatego na miejsce została wezwana karetka. Medycy uznali, że pacjent rzeczywiście potrzebuje pomocy w szpitalu.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy