spowodowal kolizjeStrażnicy miejscy ujęli nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję. Mężczyzna odpowie też za naruszenie nietykalności policjanta.

Do strażników miejskich z V Oddziału Terenowego, którzy 25 grudnia kontrolowali okolicy ul. Przy Agorze, około godz. 13.30 podbiegł mężczyzna i poinformował, że ściga sprawcę kolizji w okolicy Mostu Północnego. Po zderzeniu kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Z opisu podanego przez świadka wynikało, że może to być mężczyzna, który chwilę wcześniej minął strażników i pobiegł w stronę pobliskiego kościoła. Funkcjonariusze udali się w pościg i po chwili ujęli uciekiniera ten nadal nie stosował się do wydawanych poleceń i był agresywny. Trzeba było użyć środków przymusu bezpośredniego. Świadek potwierdził, że to ten mężczyzna jest sprawcą kolizji. Po chwili na miejsce podjechał patrol policji. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, poinformowali strażników miejskich, że mężczyzna wcześniej potrącił policjanta, który chciał przeprowadzić jego kontrolę trzeźwości.

Ujęty miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile (0,98 mg/l) alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie prowadzono dalsze czynności.