Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 07 uniwersalne las 01Blisko 80-letni staruszek wyszedł z domu w Śródmieściu i zawędrował do lasu na Radiowie. Siedzącego na leśnej ścieżce mężczyznę zauważyli strażnicy miejscy, którzy patrolowali ul. Księżycową.

Tuż przed północą z 18 na 19 lipca strażnicy miejscy kontrolowali ul. Księżycową od strony Arkuszowej. Tuż za potokiem Lipkowska Woda funkcjonariusze zobaczyli siedzącego na leśnej ścieżce mężczyznę w podeszłym wieku. Rozmawiając z mężczyzną strażnicy zorientowali się, że cierpi on na zanik pamięci. Mężczyzna nie umiał powiedzieć jak się nazywa, gdzie mieszka, jak znalazł się w tym miejscu ani jak długo się tu znajdował. Funkcjonariusze okryli mężczyznę kocem termicznym i poprosili by sprawdził co ma przy sobie. Na szczęście starszy pan posiadał kartę bezpieczeństwa z własnym imieniem i nazwiskiem oraz dwoma telefonami do bliskich osób. Niestety, pierwszy numer nie odpowiadał. Po skontaktowaniu się z drugą osobą okazało się, że przebywa ona zagranicą. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i patrol policji, który potwierdził, że na Śródmieściu zgłoszono zaginięcie 78-letniego mężczyzny. Dalsze czynności w tej sprawie prowadziła policja.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy