Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

3 numerSprzedaż alkoholu nieletnim jest zabroniona. Przypominają o tym tabliczki w punktach sprzedaży. Sklepowa z ul. Klaudyny może słono zapłacić za swoje „niedopatrzenie”.

U progu długiego weekendu strażnicy z Bielan zauważyli młodzież szykującą się do świętowania z użyciem wiśniówki, pigwówki i 4 piw. Jako że nieletnim pić napojów wyskokowych nie wolno, funkcjonariusze wylegitymowali całą szóstkę, przy okazji podpytując, skąd chłopcy mają alkohol. Monitoring potwierdził wersję młodzieży, że trunki sprzedano w pobliskim sklepie przy ul. Klaudyny. Ekspedientka twierdziła, że klienci wydali jej się dorośli.

Widziała, czy widzieć nie chciała - za niedopatrzenie może słono zapłacić. Nie dość, że sklep musiała zamknąć, gdy została ujęta, to jeszcze zapłaci grzywnę. Może też zdarzyć się, że punkt straci koncesję na handel alkoholem…

„Nietrzeźwym i młodzieży do lat 18 alkoholu nie sprzedajemy”.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy