Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2018 12 mikolajki bielany 04Było mnóstwo uśmiechów, radości, dobrej zabawy i pożytecznej wiedzy, były też słodkości i odblaski od Mikołaja, zwiedzanie gabinetu „dyrektora”, zapoznanie się ze sprzętem, którym na co dzień posługują się strażnicy miejscy oraz oglądanie radiowozów. Tak wyglądały mikołajki na V Oddziale Terenowym warszawskiej straży miejskiej.

Z okazji nadchodzących mikołajek grupa Maluchów ze Szkoły Podstawowej nr 289 im. Henryka Sienkiewicza odwiedziła oddział straży miejskiej na Szegedyńskiej na zaproszenie naczelnika V Oddziału Terenowego Romualda Modzelewskiego. Honorowi goście – 5- i 6-latkowie – najpierw zostali oprowadzeni po pomieszczeniach, w których pracują strażnicy miejscy. Uczniowie z zerówki odwiedzili między innymi dyżurkę, gdzie pracują strażnicy przyjmujący zgłoszenia od mieszkańców, a także gabinet „dyrektora” – jak określiły naczelnika oddziału. W sali sztabowej, w której na co dzień odbywają się służbowe odprawy, strażnicy z Referatu Profilaktyki opowiedzieli uczniom o codziennej pracy strażników miejskich; o tym, w jaki sposób pomagają nie tylko dorosłym, lecz także dzieciom. Zaprezentowali też sprzęt, którym funkcjonariusze posługują się podczas codziennego patrolowania miasta.

- Strażnicy miejscy są bardzo fajni – stwierdziła 5-letnia Marysia – nie wiedziałam, że robią tak dużo pożytecznych rzeczy, że pomagają ludziom i zwierzętom, i że są tacy mili. Bardzo mi się tu spodobało – podsumowała dziewczynka.

Na koniec uczniowie mogli zasiąść w radiowozach, włączyć syreny, a strażnicy, którzy zajęli się dziećmi – wysłuchali w podziękowaniu świątecznej piosenki wykonaniu Maluchów.

  • 2018_12_mikolajki_bielany_01
  • 2018_12_mikolajki_bielany_02
  • 2018_12_mikolajki_bielany_03
  • 2018_12_mikolajki_bielany_04
  • 2018_12_mikolajki_bielany_05
  • 2018_12_mikolajki_bielany_06

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy