Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażacy przy zgliszczach hali na MarywilskiejPogorzelisko hali targowej przy Marywilskiej jest nadal niebezpieczne. Cztery dni po pożarze doszło do samozapłonu zgliszczy pozostałych po obiekcie. Wydobywający się spod szczątków dym zauważył strażnik miejski, który wraz z policjantem pełnił służbę w ramach całodobowego zabezpieczenia obiektu.

W trosce o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców oraz pojawiających się ciekawskich, teren pogorzeliska przy Marywilskiej jest przez 24 godziny na dobę zabezpieczany przez patrole straży miejskiej i policji. Rankiem 15 maja funkcjonariusze jednego z patroli zauważyli gęstniejący dym, wydobywający się spod zgliszczy.
- Minęła godzina 9.30, gdy przechodząc z policjantem przy hali zauważyłem kłęby ciemnego dymu. Wydobywały się spod dużej sterty spalonych rzeczy i z każdą chwilą dym przybierał na sile – powiedział starszy inspektor Piotr Pomarański z VII Oddziału Terenowego, który zabezpieczał tego dnia teren spalonej hali. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili o zdarzeniu dowódcę zabezpieczenia. Wezwano strażaków, którzy w ciągu godziny dogasili tlące się elementy wyposażenia.
Służby zabezpieczające teren hali apelują, by osoby niepowołane nie próbowały wchodzić na teren spalonej hali, ponieważ konstrukcja jest niestabilna, a ponowny zapłon znajdujących się tam zgliszczy cały czas jest możliwy.

Strażacy przy zgliszczach hali na MarywilskiejSpalona hala na Marywilskiej

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy