Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 04 niewybuchDwie strażniczki z Białołęki uczestniczyły w zabezpieczeniu miejsca znalezienia pocisku artyleryjskiego. Niewybuch leżał pod wodą, na brzegu Wisły.

Miejsce, w którym znajdował się niewypał, wskazał strażniczkom przebywający w okolicy mężczyzna. Zauważony przez niego „dziwny przedmiot” okazał się mocno skorodowanym pociskiem artyleryjskim z czasów II wojny światowej. Strażniczki wezwały saperów i już po 20 minutach pocisku w wodzie nie było.

Mimo że od ostatniej wojny upłynęło już ponad 70 lat, niewypały z tamtego okresu są wciąż stosunkowo częstym zjawiskiem. Tylko w tym roku Straż Miejska już trzykrotnie zabezpieczała miejsca odnalezienia powojennych pocisków.
W ubiegłym, jedną z najgłośniejszych tego typu spraw w Polsce było odnalezienie ponad trzystu pocisków przez grzybiarza - w lesie w okolicach Wielbarka (woj. warmińsko-mazurskie).

2019 04 niewybuch

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy