Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

zdjęcie ilustracyjneStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy 11 grudnia patrolowali Białołękę ok. godz. 10.00 otrzymali zgłoszenie o osobie bezdomnej przebywającej w komórce przy ul. Erazma z Zakroczymia. Leżącego na ziemi mężczyznę znalazła jedna z mieszkanek kamienicy.

- Kiedy przyjechaliśmy mężczyzna był trzeźwy i bardzo silnie wychłodzony. Nie pamiętał kiedy ostatnio jadł, ani kiedy pił. Powiedział, że jest chory na raka i nie ma domu, ponieważ rodzina sprzedała mieszkanie gdy był w szpitalu – powiedziała st. insp. Dorota Widłak ratownik medyczny z VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Funkcjonariusze owinęli mężczyznę kocem termicznym, napoili i dokonali oględzin. Bezdomny pił z trudem i ciężko oddychał. Ze wzglądu na silne wyczerpanie organizmu chorobą i wychłodzenie ciała wezwano karetkę pogotowia.
- Z komórki do karetki musiał przejść 15 metrów. Pokonał ten dystans z dwoma przystankami. Miał szczęście, że został znaleziony przez lokatorkę kamienicy – dodała Dorota Widłak.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

zdj. z archiwum Straży Miejskiej

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy