Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 06 bialoleka los 01W czwartkowy poranek mieszkańcy Białołęki poinformowali straż miejską o małym łosiu, który samotnie błąkał się po terenach ogródków działkowych przy ul. Orneckiej. Na miejsce został wysłany Ekopatrol. Niestety w pobliżu nie było klępy, dlatego łosiątko zostało odłowione i przekazane pod opiekę specjalistów z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

 

Natychmiast po zgłoszeniu na miejsce wysłano dwa patrole Eko. Wezwano również łowczego Lasów Miejskich. Funkcjonariusze po sprawdzeniu czy młodemu łosiowi nic zagraża, rozpoczęli poszukiwania jego mamy. Niestety w pobliżu nie było dorosłych łosi, dlatego podjęto decyzję o odłowieniu zwierzęcia.

- W trakcie interwencji robiliśmy wszystko, żeby dodatkowo nie zestresować małego łosia. Z łowczym ustaliliśmy sposób odłowienia malucha – zrobiliśmy to bardzo delikatnie, przy pomocy specjalistycznego sprzętu – informuje Piotr Mostowski, zastępca naczelnika Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Łosiątko na szczęście było w bardzo dobrej kondycji. Zostało przewiezione przez strażników miejskich na ul. Korkową, gdzie zajęli się nim specjaliści Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Lasów Miejskich. Pracownicy placówki ocenili wiek łosiątka na ok. 3-5 tygodni.

Referat Prasowy

2017 06 bialoleka los 012017 06 bialoleka los 02

 

 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy