Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

Strażnicy przy domofonieKobieta straciła przytomność. Chwilę wcześniej powiedziała strażnikom, że w domu zostawiła córkę. Strażnicy musieli dotrzeć do wielu osób, by odnaleźć miejsce zamieszkania chorej kobiety.

strażnicy wsiadają do autobusuPewien mieszkaniec Tarchomina tak bawił się w ostatni weekend, że wylądował w szpitalu. Nic poważnego mu się nie stało. W niedzielę rano wyszedł z placówki, ale zrobił to w oryginalnym stylu.

niewybuch znaleziony na MarywilskiejKolejny niewybuch znaleziono podczas prac ziemnych na Białołęce. Do przyjazdu patrolu saperskiego miejsce, w którym leżał groźny pocisk, zabezpieczali strażnicy miejscy.

12 niewybuchy tarchomin 01Podczas prac budowlanych na Białołęce wciąż odnajdowane są groźne „pamiątki” po walkach, jakie miały tu miejsce w czasie II wojny światowej. Kolejne znaleziono tam 4 grudnia.

2020 11 niewybuch pluznickaBiałołęka jest dziś najszybciej zmieniającą się dzielnicą. Tereny, które przez dziesięciolecia były wykorzystywane przez rolników, dzisiaj są placami budowy. Tymczasem przed 80 laty trwały tu zacięte walki. Ich pozostałości ciągle jeszcze znaleźć można w ziemi.

2020 11 miny bialoleka 01Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego zabezpieczali 9 listopada dwa miejsca, w których znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Mimo upływu 75 lat od zakończenia wojny, niebezpieczne pozostałości ciągle są znajdowane w stolicy.

2019 07 uniwersalne las 01Jedni chodzą do lasu, by odetchnąć świeżym powietrzem, inni - na grzyby. Bywa, że pomiędzy eleganckimi kapeluszami borowików i długonogich kurek znajdują coś nieoczekiwanego. 

2020 10 szyba radiowoz 01Dziwne rzeczy robi z ludźmi alkohol wypity w nadmiernych dawkach. Przykładem tego jest pewien 45-latek, który wieczorem 21 października nie mógł ustać o własnych siłach, ale w nagłym przypływie energii wybił szybę w radiowozie.

2020 10 niewybuchWe wtorek 20 października Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego zabezpieczali miejsce, gdzie znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Teren oczyścił patrol saperski.

2020 02 uniwersalne ratownik 01Blisko 45 minut trwała 14 października na Białołęce resuscytacja mężczyzny, którego serce niespodziewanie postanowiło odpocząć. Akcje ratunkową rozpoczęli strażnicy miejscy, włączyli się do niej policjanci, przypadkowy przechodzień, a dokończyli ratownicy z pogotowia ratunkowego. Chory z przywróconą akcją serca i oddechem został przewieziony do szpitala.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech