Aktualności
Będą nagrody dla strażników
- Kategoria: Aktualności
Strażnicy biorący udział w pościgu za złodziejem samochodowym na Targówku zostaną nagrodzeni.
Na widok patrolu zaczęli uciekać. Nic dziwnego – jeden z nieletnich posiadał marihuanę
- Kategoria: Żoliborz
Patrol szkolny ujął szesnastolatka, który miał przy sobie 4 gramy marihuany. Nieletni został przewieziony do komendy.
Nietrzeźwy o nieustalonej tożsamości
- Kategoria: Włochy
Strażnicy miejscy podjęli do SODON nietrzeźwego mężczyznę. Ponieważ nie można było ustalić jego tożsamości, przekazano mężczyznę policji.
Zderzenie autobusu z fordem – spokojnie, to tylko symulacja
- Kategoria: Aktualności
18 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Fundacja Drogi Mazowsza i Miejskie Zakłady Autobusowe w tym dniu przeprowadziły symulację zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Swój udział w tej prezentacji miała też stołeczna Straż Miejska.
Opowie swoje sny na komendzie policji
- Kategoria: Praga Południe
Nieznany mężczyzna śpiący w klatce schodowej wzbudził zainteresowanie mieszkańców, którzy poprosili o interwencję straż miejską. Zbudzony ze snu znieważył i naruszył nietykalność funkcjonariuszy.
Pościg i strzały na Targówku
- Kategoria: Targówek
Złodziej usiłował ukraść na Targówku samochód. Strażnicy miejscy próbowali przestępcę zatrzymać. Do pościgu włączyli się policjanci. Padły strzały. Złodziej nie reagował. Strażnicy miejscy ujęli go na Białołęce.
Strażnik uratował człowieka przed śmiercią z wyziębienia
- Kategoria: Ochota
17 listopada wieczorem jeden z funkcjonariuszy III Oddziału Terenowego idąc do pracy zauważył jak przy ogrodzeniu niedaleko oddziału, stoi mężczyzna w piżamie, bez butów, słaniając się na nogach.
Zapasowa tożsamość
- Kategoria: Praga Południe
Doprowadzenie do wytrzeźwienia nie będzie jedyną konsekwencją dla Polaka, który wymagał zabrania z ulicy Kobielskiej, bo przeholował z alkoholem. Z izby wytrzeźwień trafi do komendy policji.
Kolejny pijany kierowca ujęty przez straż miejską
- Kategoria: Włochy
W nocy z niedzieli na poniedziałek patrol zmotoryzowany przemieszczający się Alejami Jerozolimskim zauważył samochód osobowy zaparkowany na pasie ruchu. Funkcjonariusze podjęli interwencję.






